Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları

Genel Bilgiler

Kiralama esnasında araç kiralayan tüm sürücülerin, geçerli bir orijinal sürücü belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Araç kiralayan tüm sürücüler, tahsilat anında geçerli bir Pasaport veya geçerli bir Kimlik kartı bulundurmak zorundadır.

Yaş Kısıtlamaları

Araç kiralamak için 22 yaşını doldurmuş ve en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. Minibüs kiralamak için 25 yaşını doldurmuş olunması gerekmektedir.

Ödeme bilgileri

Ödeme şekli sadece kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır. Kredi kartı olmadan ofiste kira anlaşması açılamaz. Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kanun ve uygulamalara göre düzenlenir. Gerçekleşecek kiralamalarda Bodrum Rent  A Car Genel Kiralama Koşulları geçerlidir. Kiralamanın sonunda oluşabilecek fatura tutarı farkı kiralama noktasında tahsil veya iade edilir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz.

Depozit

Araç kiralama sırasında güvenlik açısından, kiralama başlangıcında, kiracının geçerli bir kredi kartına sahip olması gerekir. Herhangi bir ön ödemeli kart veya çek kabul edilmemektedir.

Online Ön Ödemeli Rezervasyon ve Kiralama

Online Ön Ödeme ifadesi, kiralama bedelinizi ve seçtiğiniz ek hizmetleri online olarak, hemen ödeyebileceğinizi belirtir.

Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişi adına kiralama yapılır.

Bodrum Rent A car, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı veremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir.

Bodrum Rent A car kiralama ofislerinden yapılacak kiralamalarda, ön ödemesi yapılmış rezervasyonların karşılığı Bodrum Rent A car Ön Ödemeli Rezervasyon Formları üzerinde yazan tutarlarla sınırlıdır.

Bodrum Rent A car Ön Ödemeli Rezervasyon formları kiralama başlangıcında ya da sürecinde müşterilerimizin talep edebileceği ek hizmet ve güvenceler ile yakıt, tek yön, trafik cezası ve hasar bedelleri (Kira anlaşmasında yazılı, kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) vb. harcama bedellerini içermez. Bu bedeller için müşterilerimizin kiralama esnasında şahsi kredi kartı ibraz etmesi geremektedir.

Yapılan ödemelerin müşterilerimizin kredi kartına yansıması aşamasında, kullanılan kredi kartının ait olduğu bankaların, herhangi bir sebeple uygulayabileceği her türlü komisyon, kur farkı, hizmet ücreti vb. bedeller, Bodrum Rent A Car markasının sorumluluğunda değildir.

Önceden ödemesi yapılmış bir rezervasyon, kiralamaya başlamadan 24 saat öncesine kadar değiştirilebilir ve iptal edilebilir.( müsaitlik durumuna bağlı olarak).

Rezervasyonlanan araç mutabakata varılan tarihte ve saatinde teslim alınmaması durumunda, önceden ödenmiş olunan miktarı Bodrum Rent A Car tahsil edebilir.